Jak pomóc osobie z Ukrainy, która idzie na rozmowę o pracę?

Obecnie w Polsce przebywa wielu uchodźców z Ukrainy, którzy chcą spróbować normalnie żyć. W tym celu poszukują pracy, której jest coraz mniej. Jeżeli Twój kolega lub koleżanka z Ukrainy idą na rozmowę kwalifikacyjną, przekonasz się, co możesz zrobić, żeby im pomóc.

Wojna w Ukrainie sprawiła, że wiele osób musiało opuścić swoje miejsce zamieszkania. Najczęściej są to kobiety z dziećmi, ale również mężczyźni, którzy z powodu różnych sytuacji nie mogą iść na front. Robotnik budowlany to zawód, który mogą wykonywać osoby, posiadające fach w ręku. Oczywiście w tym przypadku kluczowe jest to, aby wiedzieli, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Może im w tym pomóc każdy Polak, również Ty.

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej dla Ukraińców

Przede wszystkim opowiedz danej osobie o tym, jak przebiega standardowa rozmowa kwalifikacyjna w Polsce. Oprócz dobrego CV, kluczowych jest bowiem kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim ważne są rozwinięte kompetencje pracownicze oraz doświadczenie. Bardzo ważne jest to, aby konkretna osoba wiedziała, w jaki sposób o nich opowiadać.

Oczywiście kluczowe jest także dobre pierwsze wrażenie, a więc zadbaj o to, aby Twój znajomy z Ukrainy je zrobił. Poleć mu właściwy ubiór, a także przekaż, że uśmiech oraz pewność siebie są naprawdę bardzo istotne. Warto, abyś przygotował konkretną osobę również na niestandardowe pytania. Wytłumacz, że w ten sposób pracodawca może chcieć sprawdzić kreatywność danej osoby, a przede wszystkim to, jak radzi sobie w trudnych sytuacjach.

Autor Daniel

About

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *