Po czym rozpoznać lojalnego pracownika?

Dla wielu pracodawców lojalność pracowników jest jedną z najważniejszych kwestii. Warto zatem przekonać się o tym, po czym dokładnie rozpoznać tę cechę. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które pracują w roli robotnika budowlanego.

Każda firma budowlana stawia przede wszystkim na zaufanych oraz zaangażowanych pracowników. Dla przedsiębiorców bardzo ważna jest również ich lojalność. Należy zatem zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby skupić się na tym, żeby zatrudnić osoby, które są godne zaufania.

Jak znaleźć lojalnych pracowników?

Przede wszystkim o lojalności warto porozmawiać już podczas rozmowy rekrutacyjnej. Skup się na tym, jak dana osoba postrzega tę kwestię. To istotne, ponieważ ma wpływ na to, w jaki sposób później będzie wywiązywać się ze swoich obowiązków. Już nawet w Kodeksie Pracy jest informacja na temat tego, jakich zadań powinien przestrzegać pracownik.

„obowiązany wykonywać pracę sumiennie i starannie oraz stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one sprzeczne z przepisami prawa lub umową o pracę”, a także „jest obowiązany dbać o dobro zakładu pracy […] oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę”.

To sporo mówi o lojalności. To jednak nie wszystko, ponieważ wiele osób postrzega lojalność jako coś więcej. Chodzi nie tylko o to, żeby wykonywać swoje obowiązki w ustalonym terminie. Istotne jest także to, aby lojalny pracownik nie odszedł, na przykład w dobie kryzysu. Ponadto znaczenie ma również podejście do kwestii związanych ze współpracą w zespole.

Autor Daniel

About

2 thoughts on “Po czym rozpoznać lojalnego pracownika?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *