Jak myślenie dywergencyjne oraz konwergencyjne może się przydać w pracy?

W wielu ogłoszeniach o pracę nierzadko można znaleźć informacje o tym, że konkretna firma poszukuje pracownika, który posiada konkretne cechy i umiejętności, a przy tym wyróżnia się także konkretnym sposobem myślenia. Dziś przyjrzymy się myśleniu dywergecyjnemu i konwergencyjnemu.

Jako pracownik budowlany również musisz posiadać określone cechy charakteru, aby należycie i skrupulatnie wypełniać swoje obowiązki. Na pewno musisz być cierpliwy oraz dokładny, ponieważ jest to absolutnie kluczowe w wielu sytuacjach. Pora sprawdzić również, czy powinieneś myśleć dywergecyjnie czy konwergencyjnie.

Myślenie dywergecyjne

Ten rodzaj myślenia jest inaczej nazywany zbieżnym. Zachodzi w sytuacji, gdy zaistniały problem ma jedno rozwiązanie, a także wtedy, gdy jest jeden cel. Ten sposób zazwyczaj wykorzystuje się podczas nauki, a więc w szkole oraz studiach. Nierzadko do rozwiązywania pytań testowych z jedną odpowiedzią. W codzienności również może się sprawdzić, kiedy np. pracownik musi dobrać odpowiednie materiały do poszczególnych etapów budowy.

Myślenie konwergencyjne

Myślenie konwergencyjne znacznie różni się od swojego poprzednika. Przede wszystkim wymaga posługiwania się logiką. W tym przypadku zazwyczaj używa się wyobraźni, a także generuje wiele różnorodnych pomysłów i rozwiązań konkretnego problemu.

Zazwyczaj dotyczy to typowo twórczych zadań, a więc malowania, komponowania oraz pisania. Może jednak dotyczyć również opracowywania różnorodnych strategii biznesowych, komunikacyjnych czy pracy nad nowymi produktami, które będzie oferować konkretne przedsiębiorstwo.

Autor Daniel

About

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *