Czy opłaca się pracować jako robotnik budowlany?

W Polsce obecnie brakuje rzetelnych robotników budowlanych, którzy nie tylko znają się na swoich obowiązkach, ale oprócz tego są kreatywni, wyróżniają się otwartością, a przede wszystkim działają w zgodzie z najwyższymi standardami. W tym przypadku ważna jest również terminowość, z czym nierzadko jest problem na budowach. Czy opłaca się zatem zostać robotnikiem budowlanym?

Popyt na sprawdzone firmy budowlane jest spory, pomimo szalejącej pandemii koronawirusa. To właśnie dlatego robotnicy budowlani są niezwykle potrzebni. W szczególności istotne jest to, żeby znali się na swoich obowiązkach i potrafili myśleć nieszablonowo. W tym przypadku bardzo ważna jest znajomość poszczególnych technologii, ale znaczenie ma również uczciwość, rzetelność, zaangażowanie oraz terminowość. Sprawdzamy, czy praca robotnika budowlanego jest opłacalna.

Ile może zarobić robotnik budowlany?

Wynagrodzenie jest przede wszystkim zależne od tego, w jakim rejonie Polski żyje konkretna osoba. Na zachodzie oraz w centrum kraju ceny za usługi budowlane są znacznie wyższe, niż na wschodzie. Ponadto wielu robotników budowlanych stawia również na wyjazd za granicę, na przykład do Niemiec. Tam mogą zarobić jeszcze więcej, ponieważ u naszych zachodnich sąsiadów również są wciąż potrzebne ręce do pracy.

Ile zatem może zarobić robotnik budowlany? Najczęściej jest to około trzech tysięcy złotych miesięcznie na rękę. Specjaliści w swoich dziedzinach mogą jednak liczyć na większe wynagrodzenie, które jest uzależnione od tego, ile wykonali pracy w danym czasie. Otrzymają zapłatę, na przykład za wymurowaną ilość metrów kwadratowych.

Autor Daniel

About

8 thoughts on “Czy opłaca się pracować jako robotnik budowlany?

  1. W branży budowlanej można naprawdę całkiem nieźle zarobić, osoby z doświadczeniem mają większe stawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *