Ile zarabia robotnik budowlany?
ile zarabia robotnik budowlany

Zarobki robotników budowlanych to dość kontrowersyjny temat, zwłaszcza w porównaniu do ilości wysiłku, jaki pracownik musi włożyć w powierzone mu zadania. Zdrowie pozostawiane na budowach wciąż jest nie do końca cenione, co frustruje dość mocno każdego, kto chciałby pracować w tym charakterze, jednak obawia się o możliwości zarobkowe.

Ile zarabia robotnik budowlany w Polsce, a ile poza jej granicami?

Warto zauważyć, że praca na budowie u szefa-rodaka, często różni się od tej u obcokrajowca i to niezależnie, w jakiej części świata odbywa się wykonywanie obowiązków. Nie zawsze osoby pochodzące z jednego kraju współpracują na uczciwych zasadach, podobnie jak nie zawsze praca u obcokrajowca wiąże się z poważnymi nadużyciami i wyzyskiem.

Niestety, stawki dla robotników budowlanych w Polsce, wciąż są dość niskie. Zwykle nie wykraczają one poza kwoty rzędu 3000 zł w niektórych regionach kraju. Poza jego granicami, sytuacja ma się nieco lepiej, bo robotnik budowlany może zarobić nawet kilka tysięcy więcej – zależy to również od tego, czy zarabia w euro, czy złotówkach. Tak czy inaczej – wielu pracowników fizycznych decyduje się na pracę poza granicami kraju, licząc, że przyniesie ona znacznie większe zyski. I zwykle nawet po odliczeniu kosztów dojazdu, okazuje się, że mają rację.

Autor Daniel

About

2 thoughts on “Ile zarabia robotnik budowlany?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *