Od rusztowań
robotnik budowlany

Niedawno udało mi się zatrudnić na stanowisku robotnika budowlanego w pewnej elbląskiej firmie zajmującej się budowlanką tyle tylko, że moja posada robotnika ogranicza się głównie do montowania rusztowań niezbędnych na budowach.

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w mojej umowie o pracę, jako robotnik budowlany Elbląg zajmujący się montażem rusztowań do moich obowiązków należy montowanie i ustawianie rusztowania w celu umożliwienia pracy na budowach. Rusztowania są to tymczasowe konstrukcje metalowe lub drewniane wykorzystywane do malowania, naprawy i wprowadzania zmian w obrębie fasady budynków. Montaż rusztowania odbywa się na podstawie rysunków i pisemnej instrukcji. Jako monter rusztowań mam za zadanie dobór elementów do wykonania rusztowania, sprawdzenie ich jakości oraz przygotowanie terenu pod rusztowanie. Wykonując swoją pracę łączę metalowe rury i elementy ramowe przy pomocy klamer i złączek, a następnie układam pomosty robocze, zabezpieczam je i sprawdzam poszczególne poziomy konstrukcji. Jako monter montuję również rusztowania wewnątrz budynku, na wieżach, kopułach i kominach. Po zakończeniu pracy robotnik-monter zajmuje się demontażem konstrukcji.

Podstawowym stosowanym sprzętem w zawodzie robotnika-montera są łomy, szczypce, młotki, noże, wiertła, pilniki, klucze nasadowe, drabiny, urządzenia podnoszące, taśmy miernicze, urządzenia zabezpieczające, szczotki druciane, żurawie łańcuchowe, druty i imadła.

Autor Daniel

About

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *