Niesprawiedliwe opinie
robotnik budowlany

Praca robotnika budowlanego jest zajęciem bardzo niedocenianym zarówno przez młodsze, jak i przez starsze pokolenia. Gdy któremuś z nowych znajomych wyznaję, że pracuję na budowie, robotnik budowlany Gniezno, bardzo często spotykam się z nieprzychylnymi opiniami lub kpiącym stosunkiem do mojej pracy. Boli mnie takie postrzeganie wykonywanego przeze mnie zawodu, zwłaszcza, że gdyby nie ludzie tacy, jak ja, większa część Polaków nie miałaby gdzie mieszkać. Nie każdy wie jak postawić dom, nie mówiąc już o budynkach zbiorowego zamieszkania. To właśnie robotnicy budowlani są osobami, którzy swoją pracą gwarantują dach nad głową wielu Polaków.

Ja do swojej pracy stosunek mam jak najbardziej pozytywny – lubię to, co robię i jestem w tym bardzo dobry. Z czasem chciałbym zostać majstrem i zarządzać całą budową, jednak mam świadomość, że to może nastąpić dopiero za kilka albo kilkanaście lat. Majster na budowie jest jeden, a robotników chętnych go zastąpić kilkunastu.

Zarobi w branży budowlanej nie przedstawiają się aż tak źle, jak niektórzy sobie wyobrażają. Nie zarabiamy kokosów, ale najgorzej też nie jest. Fakt, że nasza praca jest ciężka, dlatego zasługujemy na większe wynagrodzenie niż inni. Za miesiąc pracy w zawodzie robotnika budowlanego dostaję 2200 zł netto. Nie wiem czy w innej branży udałoby mi się tyle dostać, zwłaszcza, że nie mam matury. Robotnikiem zostanę pewnie do końca życia albo do momentu, gdy sam zdecyduję się założyć własną firmę budowlaną.

Autor Daniel

About

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *