Bezpodstawne uprzedzenia
robotnik budowlany

Wiecie jak to jest z uprzedzeniami do różnych osób, typów charakterów, zawodów i tym podobnych. Czasem wystarczy na kogoś spojrzeć i już wiemy, że ta osoba na pewno nie przypadnie nam do gustu. A to ma zbyt długie włosy, zbyt krótkie, a to ubrana jest brudno i niechlujnie, a to zbyt elegancko i sztywno. Nie ma reguły na to, co uprzedza jednych, a co drugich. Wszystko zależy od tego kim my jesteśmy, jaki mamy charakter i nastawienie do świata.

Mi od zawsze zawód robotnika budowlanego kojarzył się z czymś mało wyszukanym i raczej zwyczajnym. Uważałam, że robotnikami zostają ci, którym nie powiodło się w życiu w innych dziedzinach nauki lub którzy po prostu nie mają zdolności do nauki. Na pewno nie myślałam o nich zbyt pochlebnie i teraz się tego bardzo wstydzę, robotnik budowlany Lublin.

Moje nastawienie uległo zupełnej zmianie gdy na jednej z jakichś domówek poznałam Mariusza. Był on zdecydowanie najprzystojniejszym i najbardziej zwracającym na siebie uwagę chłopakiem w mieszkaniu, dlatego wszystkie dziewczyny lgnęły do niego jak ćmy do światła. Gdy przez przypadek udało nam się porozmawiać, okazało się, że Mariusz jest nie tylko atrakcyjny, ale również bardzo dobrze wychowany i kulturalny. Z wielką pasją rozprawiał o współczesnej polityce, później o sztuce i muzyce, by na końcu wypowiedzieć się o nauce. Byłam przekonana, że Mariusz jest studentem jakiegoś kierunku technicznego, a gdy się okazało, że ten miły chłopak jest zwykłym robotnikiem budowlanym, byłam w ogromnym szoku! Od tamtego momentu postanowiłam sobie nigdy więcej nie oceniać nikogo po wyglądzie.

Autor Daniel

About

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *