Bezpodstawne uprzedzenia
robotnik budowlany

Wiecie jak to jest z uprzedzeniami do różnych osób, typów charakterów, zawodów i tym podobnych. Czasem wystarczy na kogoś spojrzeć i już wiemy, że ta osoba na pewno nie przypadnie nam do gustu. A to ma zbyt długie włosy, zbyt krótkie, a to ubrana jest brudno i niechlujnie, a to zbyt elegancko i sztywno. Nie ma reguły na to, co uprzedza jednych, a co drugich. Wszystko zależy od tego kim my jesteśmy, jaki mamy charakter i nastawienie do świata.

Mi od zawsze zawód robotnika budowlanego kojarzył się z czymś mało wyszukanym i raczej zwyczajnym. Uważałam, że robotnikami zostają ci, którym nie powiodło się w życiu w innych dziedzinach nauki lub którzy po prostu nie mają zdolności do nauki. Na pewno nie myślałam o nich zbyt pochlebnie i teraz się tego bardzo wstydzę, robotnik budowlany Lublin.

Moje nastawienie uległo zupełnej zmianie gdy na jednej z jakichś domówek poznałam Mariusza. Był on zdecydowanie najprzystojniejszym i najbardziej zwracającym na siebie uwagę chłopakiem w mieszkaniu, dlatego wszystkie dziewczyny lgnęły do niego jak ćmy do światła. Gdy przez przypadek udało nam się porozmawiać, okazało się, że Mariusz jest nie tylko atrakcyjny, ale również bardzo dobrze wychowany i kulturalny. Z wielką pasją rozprawiał o współczesnej polityce, później o sztuce i muzyce, by na końcu wypowiedzieć się o nauce. Byłam przekonana, że Mariusz jest studentem jakiegoś kierunku technicznego, a gdy się okazało, że ten miły chłopak jest zwykłym robotnikiem budowlanym, byłam w ogromnym szoku! Od tamtego momentu postanowiłam sobie nigdy więcej nie oceniać nikogo po wyglądzie.

Autor Daniel

About

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *